Nejc je evropski prvak

datum: 20.05.2019

Evropsko prvenstvo na naši Soči se je zadnji dan tekmovanj zaključilo na najboljši možen način.

Nejc Žnidarčič je postal prvak stare celine. V finalni vožnji je s konkurenco dobesedno pometel. Reprezentančni uspeh je dopolnil Anže Urankar z drugim mestom. Kljub temu, da je imel probleme s poškodbo in je dan prej na kvalifikacijah nastopal pod močno mero protibolečinskih tablet, je bila finalna vožnja praktično perfektna. Na spustaškem koledarju sledijo tekmovanja svetovnega pokala in ECA cupa, vrhunec pa bo svetovno prvenstvo, ki bo letos v Seu d Urgellu.

Kajak klub je bil na prvenstvu močno vpet tudi organizacijsko. Če nam je na začetku tedna precej preglavic povzročalo vreme, se je nas je v drugem delu prvenstva nekoliko usmililo in tekmovanja so se odvijala po programu. Spustaši se k nam vračajo drugo leto, ko bo v Solkanu Evropsko prvenstvo mladincev in mlajših članov.