Sprejem medaljašev

datum: 06.06.2018

Člani Kajak kluba Soške elektrarne se iz švicarskega Muotathala in Prage vračajo z več medaljami. Svetovno prvenstvo v spustu je bilo za reprezentanco med najuspešnejšimi v zgodovini. Nejc Žnidarčič je preizkušnjo v sprintu na svetovnem prvenstvu odpeljal brez napake in tako po šestih letih ponovno postal svetovni prvak. Nejc je z Vidom Debeljakom in Anžetom Urankarjem postal tudi svetovni prvak v moštveni preizkušnji.

Na evropskem prvenstvu v slalomu v Pragi pa Niko Testen že na svojem prvem velikem tekmovanju v članski konkurenci domov prihaja z medaljo. Na moštveni preizkušnji je bil skupaj s Petrom Kauzerjem in Martinom Srabotnikom bronast. Imamo pa tudi novo evropsko prvakinjo v kanuju Viktorio Wolffghardt. Sicer je je bilo tudi prvenstvo za las zamujenih ali nekoliko športno nesrečnih uvrstitev. Urša Krageli in Nini Bizjak (obe 11. mesto)je za las ostala brez finala, malo je manjkalo tudi Luki Božiču ( 14. mesto)in tudi Nikov prvi posamični preboj skozi kvalifikacije so preprečile le štiri stotinke. Kljub vsemu njihovi rezultati nakazujejo, da bodo prihajajoče tekme svetovnega pokala še kako zanimive.

Zatorej vas vabimo, da se nam v sredo, 6. junija pridružite na sprejemu, ki bo v Kajakaškem centru Solkan ob 19 00 uri.