Člani iz Švice in Češke s kopico medalj

datum: 04.06.2018

Člani Kajak kluba Soške elektrarne se iz švicarskega Muotathala in Prage vračajo z več medaljami. Svetovno prvenstvo v spustu je bilo za reprezentanco med najuspešnejšimi v zgodovini. Nejc Žnidarčič je prezikušnjo v sprintu na svetovnem prvenstvu odpeljal brez napake in tako po šestih letih ponovno postal svetovni prvak. Da je bil zmagovalni oder popolnoma slovenski sta poskrbela še Vid Debeljak in Anže Urankar. Suvereno so si zlato priveslali tudi v moštveni preizkušnji. Že tako nadvse uspešne nastope kajakašev je z zlatom dopolnil tudi kanuist Blaž Cof. Že dva dni prej je v klašični preizkušnji zmagal tudi Simon Oven.

Na evropskem prvenstvu v slalomu v Pragi pa Niko Testen že na svojem prvem velikem tekmovanju v članski konkurenci domov prihaja z medaljo. Na moštveni preizkušnji je bil skupaj s Petrom Kauzerjem in Martinom Srabotnikom bronast. Imamo pa tudi novo evropsko prvakinjo v kanuju Viktorio Wolffghardt. Sicer je je bilo tudi prvenstvo za las zamujenih ali nekoliko športno nesrečnih uvrstitev. Urša Kragelj (11. mesto) je za las ostala brez finala, malo je manjkalo tudi Luki Božiču ( 14. mesto)in tudi Nikov prvi posamični preboj skozi kvalifikacije so preprečile le štiri stotinke. Kljub vsemu njihovi rezultati nakazujejo, da bodo prihajajoče tekme svetovnega pokala še kako zanimive. Spustaši se odpravljajo v Banja Luko, slalomisti pa bodo tekmovanja svetovnega pokala začeli v Liptovskem Mikulašu.