ČLANSKO SVETOVNO PRVENSTVO DIVJEVODAŠEV – PAU, FRANCIJA

datum: 25.09.2017

PAU
Ta teden čaka člansko divjevodaško reprezentanco nastop, na katerega se pripravljajo že celo leto. Svetovno prvenstvo gosti letos med 23. septembrom in 1. oktobrom gostilo mesto Pau v francoskih pirenejih. Kajak klub Soške elektrarne bo tam zastopalo kar sedem reprezentantov. Med dekleti Urša Kragelj v kajaku, Nina Bizjak in Ajda Kozorog  pa v kanuju, pa še Viktoria Wollfghardt. Pri fantih pa lahko resno računamo na odlične nastope Nejca Žnidarčiča v spustu in Luke Božiča v kanuju. Član KKSE je tudi Koppany Racz, ki sicer nastopa za Madžarsko, vendar se šola in živi v Novi Gorici.

Pričakujemo lahko veliko.

Za Nejca smo že navajeni, da se z vsakega tekmovanja vrača z medaljami in tudi letos v svetovnem pokalu ni imel resne konkurence. Tudi proga v Pau-u  mu odgovarja in upravičeno lahko pričakujemo, da se bo že tako velika zbirka medalj iz največjih tekmovanj še povečala. V slalomu sta oba Urša in Luka sezono svetovnih pokalov končala na skupnem četrtem mestu. Verjamemo, da najbolje hranita za konec.

Med vrhunci prvenstva bodo moštvene vožnje, ki so na sporedu že jutri (torek, 26. 9.). Finalne nastope si lahko ogledate v živo na RTV SLO 2 v petek (29/9) in soboto (30/9), rezultati in live streaming pa sta dostopna na:

Popoldan pa še spust:

• torek od 9. do 12. ure: ekipne tekme v slalomu; od 14.15 do 16. ure: ekipne tekme v sprintu.
  • sreda, od 9. do 15.10: kvalifikacije, slalom C-2 (moški), C-1 (ženske), K1 (m); od 16.25 do 19.30: kvalifikacije, spust sprint K-1 (ž), K-1 (m), C-1 (m), C-1 (ž).
  • četrtek, od 9.15 do 14.30: kvalifikacije, slalom K-1 (ž), C-1 (m); od 15.50 do 17. ure: kvalifikacije, sprint C-2 (m), C-2 (ž).
  • petek, od 12 do 18.30: polfinale, finale, slalom C-2 (m), C-1 (ž), K-1 (m).
  • sobota od 10.30 do 17. ure: polfinale, finale, slalom: K-1 (ž), C-1 (m); od 18.15 do 20.30: finale, sprint, vse kategorije.
  • nedelja, od 10.30 do 16.15: ekstremni slalom.