V Brazilijo potujejo Niko Testen, Tine Kancler, Žiga Taljat in Jakob Jeklin

datum: 30.03.2015

kategorija: tekmovanja

V Tacnu je v soboto potekala še zadnja izbirna tekma za uvrstitev v reprezentanco, ki nas bo zastopala na prihajajočem svetovnem prvenstvu za mladince in mlajše člane do 23 let v brazilskem Foz d' Iguacuju. Po napetem obračunu, ki vsako leto daje poseben čar  izbirnim tekmam,  bodo reprezentančni dres oblekli tudi štirje člani domačega kluba. Med kajakaši mladinci nas bosta zastopala Niko Testen in Tine Kancler, med kanuisti pa Jakob Jeklin kot mladinec in Žiga Taljat kot član do 23 let.

Za las se je reprezentančni nastop izmuznil še nekaterim članom Kajak kluba Soške elektrarne. Novo priložnost za uvrstitev v reprezentanco, ki nas bo zastopala na evropskem prvenstvu v mesecu avgustu, bodo imeli na dodatnih izbirnih tekmah, ki bodo potekale maja v Solkanu in Tacnu. Takrat se bodo prvič letos v boj za reprezentanco podali tudi člani, pred katerimi je zelo pomembna sezona. Na svetovnem prvenstvu, ki bo potekalo na olimpijski progi iz leta 2012 v Londonu, bodo podeljena tudi prva mesta za posamezne države za nastop na OI leta 2016 in Riu.

TACEN_1.jpg
TACEN_2.jpg