Klubski izlet v hribe 2011

datum: 11.10.2011

KAJAK KLUB SOŠKE ELEKTRARNE ORGANIZIRA :
KLUBSKI IZLET V
HRIBE

ZBOR JE OB 9.00H NA PARKIRIŠČU PLANINE KUHINJA.
Dostop do izhodišča : Iz Tolmina se peljemo proti Kobaridu ali obratno, a le do mesta, kjer nas oznake za Kamno usmerijo desno (iz smeri Kobarida pa levo) čez most. Razmeroma ozki in vzpenjajoči cesti nato sledimo v smeri Vrsno in višje Krn. Od vasice Krn pa nadaljujemo v smeri koče na planini Kuhinja. Parkiramo na parkirišču, ki se nahaja le nekaj minut pred omenjeno kočo (nadaljnja vožnja je prepovedana) VABLJENI VSI !!!!

HRIBI 2011.doc

Cilj tokratnega planinskega izleta je 1359 m visok MRZLI VRH, na katerem bomo spet uživali v izjemnem razgledu. Izhodišče je parkirni prostor na planini Kuhinja nad vasjo Krn, od koder bomo šli po skorajda romantičnih poteh na planino Pretovč in naprej mimo vojaških objektov iz I. svetovne vojne na vrh. Da bo izlet zanimivejši, se ne bomo v celoti vračali po isti poti, ampak se bomo spustili na planino Lapač in nato nazaj do planine Kuhinja. Izlet ni težak, primeren za vse, od najmlajših do manj mladih, celotno turo pa bomo opravili v 3 - 4 urah. Ob povratku bo pri koči prigrizek.